Bizden Haberler

BİZDEN HABERLER

Türkiye Kalıpçılığında Bir İlki Gerçekleştirerek, 2019 Tedarikçi Zirvesi Yaptık

“VAZGEÇMEYECEĞİZ” mottosuyla çıktığımız kalıpçılık yolunda bir ilki daha gerçekleştirerek 2019 Tedarikçi Zirvesi düzenledik. Bu yıl ilk defa düzenlediğimiz Tedarikçi Zirvesi 2019’a katılım gösteren tüm iş ortaklarımıza zirvemizi onurlandırdıkları için teşekkür ederiz.

Zirvede, tedarikçilerimizin sorularını yanıtlayıp, işlerini geliştirmek ve kalitelerini arttırmak için yapacakları kalite belgelendirme süreçlerini yönetmede destek ve yardımcı olacağımızı ilettik.

Son olarak tedarikçilerimize plaketlerini ve katılım belgelerini verdik.

6 Eksen Derin Delik Delme Ve Frezeleme Makinesi Yatırımımız

Karel Kalıp olarak, 25 yıllık tecrübemiz ile, otomotiv sektörüne orta ve büyük ölçekli plastik enjeksiyon ve SMC kalıplarının üretimini, bakım ve modifikasyon işlemlerini sağlamaktayız. %100 otomotiv odaklı çalışarak, yüksek kalite ve hızla ürettiğimiz kalıplarımızı sektörün en iyilerine satıyoruz. Tampon, IP, kapı paneli, ön ızgara vb gibi parçaların kalıplarının yanı sıra Ar-Ge Merkezimizdeki çalışmalarımız ile mucell, twin sheet, chemical foaming gibi hafifletme amaçlı proseslerin mühendislik ve kalıplama çalışmalarımızla sürdürülebilir gelişim en büyük tutkumuzdur.

Üretimde modernizasyon, verimlilik ve kalite anlayışımız çerçevesinde; bu yıl içinde devreye aldığımız CHETO marka 6 Eksen Derin Delik Delme ve Frezeleme Tezgahı’nı bünyemize kattık. Otomotiv sektörünün dinamikliği içinde, kaliteli kapasitemizi her geçen gün arttırmanın ve ürettiğimiz büyük ölçekli kalıplardaki işlem sürelerini azaltmanın gururu içerisindeyiz.

2020 yılının sonuna kadar planladığımız personel, makine ve teçhizat yatırımlarımız ile kalıcı, dengeli ve kalite odaklı büyümemizi sürdürerek, yurtdışına ihracat oranımızı %70 seviyelerine ulaştırıp Orta ve Doğu Avrupa’nın en iyi kalıp üreticisi olma hedefimize emin adımlarla yürümekteyiz.

 

FORD Amerika Ekibini Ağırladık

8 Şubat tarihinde dünyanın önde gelen ana sanayilerinden olan Ford Amerika ekibini ağırladık. Gerçekleşen görüşmelerde yeteneklerimizi, gelecek yatırımlarımızı, Ar-Ge Merkezimizde gerçekleştirdiğimiz projelerimizi, mühendislik hizmetlerimizi konuştuk.

Ford ekibine nazik ziyaretleri için teşekkürlerimizi sunarız.

31 Ocak Dünya Gazetesi Röportajı

METAL EXPO 2018

Çelik sektöründe önde gelen kurum ve kuruluşların temsil edildiği Metal Expo İstanbul fuarına; Dünya’da ve Türkiye özelinde kalıp sektörü ve çelik tedariğine ilişkin fırsatlar ve beklentileri konuştuk.

İş Mükemmelliği Projesini başarı ile tamamladık.

İş mükemmelliği projesini başarıyla bitirmenin gururunu yaşıyoruz ve ilk günki azim ve kararlılıkla gelişim çalışmalarımıza devam edeceğiz.

TOFAŞ’ tan KAREL KALIP’ a “İşbirliği Geliştirme Ödülü”

22 Mart 2016 günü TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası tarafından gerçekleştirilen “Tedarikçi Bilgi Paylaşımı Toplantısı ve Ödül Töreni” kapsamında İşbirliği Geliştirme Ödülü’ne layık görüldük. 356 Fiat EGEA projesi kapsamında imalatını gerçekleştirdiğimiz kalıpların süreçlerinde gösterdiğimiz hassasiyet ve yurt dışından gelen plastik enjeksiyon kalıplarının tadilatında gösterdiğimiz hızlı aksiyon ve iş birliği bu ödülü firmamıza kazandıran etkenlerdir. Ödülün bizi gururlandıran bir yanı ise yıllardır sürdürmeye ve geliştirmeye çalıştığımız işbirlikçi yaklaşım, üretim süreçlerimizde şeffaflık ve müşteri odaklılık prensiplerimizin meyvesini almış olmaktır. TOFAŞ’ a bu ödül için teşekkürlerimizi sunarız.

Sabancı Üniversitesi Sanayi Odaklı Projeler

Sabancı Üniversitesi’nin, üniversite-sanayi işbirliğine yeni bir boyut kazandırdığı Sanayi Odaklı Projelerin ilk çıktıları 11 Mayıs 2017, Perşembe günü Sabancı Üniversitesi Nanoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde (SUNUM) gerçekleşen Bahar Daveti ile paylaşıldı. Davete çeşitli sektörlerden otuzun üzerinde firmanın yöneticilerinden oluşan seçkin davetliler katıldı.

Sabacı üniversitesi öğrencilerinin ve sanayicilerin bir araya geldiği bu platformda öğrencilerine bitirme tezlerinde destek olup kendi süreçlerimize da fayda sağladık.

Türkiye’de Plastik Enjeksiyon Kalıp İmalatında İlk Ar-Ge Merkezi

1994 yıllından beri edindiğimiz birikimleri yaratıcı, yenilikçi ve sürdürülebilir fikirlerle müşterilerimize sunmayı her zaman hedef olarak benimsedik. Bu doğrultuda, 22 Ekim 2015 tarihinde T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge Merkezi ilan edildik. Sürekli değişen ve gelişen kalıp teknolojilerinden yola çıkarak, sadece Türkiye değil tüm dünya için yepyeni kalıp konseptleri üzerine çalışıyor ve Ar-Ge projeleri yürütüyoruz. Gerek tek başımıza, gerekse müşterilerimizle iş birliği içerisinde, çevre sağlığına özellikle önem vererek araç ağırlığını ve yakıt tüketimini azaltmaya yönelik yürüttüğümüz projeler bizim için öncelik teşkil etmektedir.